English
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نیروگاه "فوردو" قم به زودی افتتاح می شود

نیروگاه "فوردو" قم به زودی افتتاح می شود
رئیس سازمان انرژی‌اتمی ایران از افتتاح نیروگاه "فوردو" قم در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت:این نیروگاه توانایی آن را دارد تا اورانیوم های غنی شده 20 درصد، 3.5 درصد و چهار درصد را تولید کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، فریدون عباسی دوانی ظهر شنبه در مراسم افتتاح نوزدهمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای ایران در دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه اردیبهشت امسال نیروگاه اتمی بوشهر راه اندازی شد، بیان داشت: تولید برق از اهداف تعیین شده برای نیروگاه بود و با تلاش متخصصان توانستیم شهریور ماه امسال با راه اندازی مقدماتی 456 مگا وات برق را وارد مدار کنیم.

وی عنوان کرد: متخصصان سازمان انرزی اتمی، پیمانکار روسی و وزارت نیرو در حال آماده سازی شبکه برای ورود برق هسته ای هستند و سعی خواهیم کرد تا با انجام آزمایشات و تستهای نهایی و گرفتن استاندارهای آژانس در دهه فجر نیروگاه بوشهر را به تمام توان کامل برسانیم.

عباسی با بیان اینکه استانداردهای ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر بالاتر از نیروگاه های ژاپن است، افزود: پیمانکار روسی نیروگاه موظف بود تا آخرین استانداردهای تعریف شده آژانس را در نیروگاه بوشهر لحاظ کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه در فرصتی مناسب از سران و مقامات کشورهای همسایه و دوست در مراسم افتتاح رسمی دعوت خواهد شد، اضافه کرد: با تست نهایی توربین و ژنراتورها در دهه فجر امسال بیش از 750 مگاوات برق وارد مدار خواهد شد.

آمادگی ایران برای احداث کارخانه های فراوری اورانیوم در کشورهای آفریقایی

عباسی با بیان اینکه تمام چرخه تولید انرژی هسته ای در کشور انجام می شود، عنوان کرد: ایران جزو کشورهای صادر کننده خدمات هسته ای در بین کشورهای دارای علم هسته ای قرار دارد و می تواند این خدمات را به کشورهای دوست درخواست کننده ارائه کند.

وی اظهارداشت: ایران این توانایی را دارد تا در کشورهای آفریقایی دوست که ذخایر غنی اورانیوم دارند کارخانه های فرآوری احداث کند و ارز آوری مناسبی را برای کشور داشته باشد.

اولین مجموعه سوخت 20 درصد وارد راکتور تهران می شود

عباسی با اعلام خبر ورود اولین مجموعه سوخت به راکتور تهران قبل از دهه فجر، تصریح کرد: اولین سوخت 20 درصد اورانیوم غنی شده قبل از دهه فجر وارد راکتور تهران خواهد شد.

طراحی ماشینهای سانتریفیوژهای نسل جدید در داخل کشور

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از طراحی ماشینهای سانتریفیوژهای نسل جدید خبر داد و افزود: طراحی این ماشینها در داخل کشور به دست متخصصین توانمند ایرانی انجام شده است.

 افتتاح نیروگاه "فوردو" قم

عباسی عنوان کرد: نیروگاه فوردو قم بزودی افتتاح خواهد شد و توانایی آن را دارد تا اورانیوم های غنی شده 20 درصد، 3.5 درصد و چهار درصد را تولید کند.

وی همچنین اظهارداشت: تحقیق و تولید مواد خاص در بحث فناوری مواد جزو برنامه های آتی سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد و سعی خواهد شد با رسیدن به این فناوری موانع تولید مواد در کشور را رفع کنیم.

 دشمن به دنبال حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای ایران

وی با اشاره به اینکه دشمن حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای ایران را در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: دشمنان پیش از این با ایجاد محدودیت برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور سعی می کردند تا جوانان و نخبگان ایرانی به فناوریهای روز دست پیدا نکنند اما امروز شاهد آن هستیم که تمامی چرخه تولید هسته ای در داخل کشور انجام می شود.

وی افزود: امروز دشمنان ایران با ترور شخصیتها و دانشمندان هسته ای ایران سعی در ایجاد رعب و وحشت در بین جوانان و متخصصین ایرانی دارند اما هر روز شاهد خبرهای جدید و مسرت بخش در حوزه هسته ای در داخل کشور هستیم.

خبرگزاری مهر - کد خبر 1503242
۱۷ دی ۱۳۹۰ ۱۸:۳۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.