English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

قائم مقام وزیر نیرو گفت: براساس برنامه ریزی‌ها، تا پایان سالجاری 25 نیروگاه باید به بخش خصوصی واگذار شود.

قائم مقام وزیر نیرو گفت: براساس برنامه ریزی‌ها، تا پایان سالجاری 25 نیروگاه باید به بخش خصوصی واگذار شود.
قائم مقام وزیر نیرو از تلاش برای رفع موانع واگذاری 20 شرکت توزیع نیروی برق خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی‌ها، تا پایان سالجاری 25 نیروگاه باید به بخش خصوصی واگذار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، علی ذبیحی از آخرین اقدامات صورت گرفته برای واگذاری نیروگاه ها و شرکتهای توزیع نیروی برق خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزیهای انجام شده، حدود 35 نیروگاه باید تا پایان سال جاری واگذار شود.

قائم مقام وزیر نیرو اظهار داشت: البته از این میزان 10 نیروگاه در سال گذشته واگذار شده است و برای امسال نیز 25 نیروگاه باید واگذار شود که در مجموع سال قبل و امسال 35 نیروگاه خواهد بود.

ذبیحی با قابل توجه خواندن برنامه واگذاری نیروگاه ها، ادامه داد: اینکه بخواهیم 35 نیروگاه از کل 50 نیروگاه کشور را واگذار کنیم اقدام بزرگی تلقی می شود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو همچنین در مورد وضعیت برنامه ریزیهای انجام شده برای واگذاری شرکتهای توزیع نیروی برق بیان داشت: براساس توافقات و پیش بینی های انجام شده توسط معاونت برق و انرژی، حدود 20 شرکت توزیع نیروی برق نیز باید واگذار شود.

وی تصریح کرد: البته یکسری اشکالات اصلاحی نیز در این بخش وجود دارد که باید ابتدا انجام شود و دستگاههای بازرسی، نظارتی و حسابرسی باید یک سری حساب و کتاب ها را در این زمینه انجام دهند.

قائم مقام وزیر نیرو به این مطلب هم اشاره کرد که رفع موانع و مشکلات پیش روی واگذاری نیروگاه ها و شرکتهای توزیع نیروی برق پیش نیاز واگذاریها در این بخش خواهد بود اما با این حال کارها در دست انجام است.

خبرگزاری مهر - کد خبر: 1506731
۲۱ دی ۱۳۹۰ ۱۵:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.