English
سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل توانیر جزئیات جدیدی از تعیین قیمت برق در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را تشریح کرد.

مدیرعامل توانیر جزئیات جدیدی از تعیین قیمت برق در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، همایون حائری، افزود: هرچند هنوز هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت برق در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به صورت رسمی ابلاغ نشده است، ولی افزایش قیمتی که پیشنهاد شده، بر مبنای کارشناسی دقیق بوده و براساس حداکثر مصرف مشترکان تدوین شده است.

حائری این موضوع که افزایش قیمت برق بیش از 20 درصد بوده و تنها مشترکانی که کف مصرف را داشته باشند با افزایش 20درصدی مواجه می‌شوند را رد کرد و گفت:‌ دهک‌های مختلف مصرف برق را به‌خوبی رصد کرده‌ایم و با ارزیابی روند مصرف برق دهک‌های مختلف در سال گذشته، پیشنهاد خود را برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به کارگروه تحول اقتصادی ارائه کرده‌ایم.

این مقام مسئول با تاکید بر این‌که وضعیت مصرف برق در دهک‌های پایین در سال گذشته تغییر آن‌چنانی نداشت و این دهک‌های بالا بودند که ناچار به کاهش مصرف بی‌رویه خود شدند، افزود: اگر بخواهیم نگاهی به تاثیر هدفمندی یارانه‌ها بر مصرف برق جامعه داشته باشیم، نمی‌توان از تاثیر اجرای این قانون بر مصرف‌ دهک‌های بالا به راحتی گذشت.

مدیرعامل توانیر ابلاغ هرگونه تصمیم برای افزایش قیمت برق در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را منوط به ارزیابی کامل فاز نخست اجرای این قانون دانست و گفت: تا آن زمان ممکن است همچنان سناریوهای جدیدی برای افزایش قیمت برق مطرح شود.

* * نتایج هدفمندی بالاتر از انتظار صنعت برق بود

حائری نتایج فاز اول هدفمندی یارانه‌های برق را بالاتر از پیش بینی‌های اولیه اعلام کرد و گفت: کاهش مصرف انرژی کل کشور بیش از 10 درصد بود. با این‌حال شاهد افزایش پیک مصرف (اوج مصرف در ساعات خاص) بودیم که این موضوع نشان داد در مقاطعی از زمان، اوج مصرف همچنان ادامه دارد؛ ولی در مجموع انرژی مصرفی کل کشور که تعیین‌کننده مسزان بهره‌وری است با کاهش قابل توجهی همراه شد.

مدیرعامل توانیر افزایش پیک مصرف در تابستان گذشته را حائز توجه دانست و گفت: این موضوع نشان می‌دهد که همچنان نیازمندیم برای تامین نیاز روزافزون انرژی در کشور سرمایه‌گذاری کنیم.

ایسنا - کد خبر 9010-06430
۲۵ دی ۱۳۹۰ ۱۹:۲۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.