English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اتصال به شبکه برق اروپا و تبادل انرژی با هند

اتصال به شبکه برق اروپا و تبادل انرژی با هند
در زمان حاضر 450 واحد نیروگاهی در کشور با ظرفیت اسمی افزون بر 63 هزار مگاوات تامین برق کشور را به عهده دارند که به زودی ظرفیت اسمی به بیش از 65 هزار مگاوات افزایش خواهد یافت.
معاون هماهنگی تولید شرکت توانیر از اتصال شبکه برق جمهوری اسلامی ایران به شبکه برق اروپا و برقراری تبادل انرژی با کشور هند در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "عبدالرسول پیشاهنگ" امروز (سه شنبه) در آیین گشایش هشتمین همایش کیفیت و بهره وری در صنعت برق، با اشاره به چشم انداز تبادلات برق ایران با سایر کشورها، گفت: شبکه برق ایران هم اکنون در تمام مرزهای خشک با کشورهای همسایه ارتباط دارد و ما به زودی به شبکه برق اروپا متصل خواهیم شد.
وی اظهار داشت: همچنین چشم انداز خوبی را با کشور هند در بحث صادرات و واردات برق پیش بینی می کنیم.
وی سپس با بیان اینکه میزان مصارف و تجهیزات صنعت برق در هر 10 سال یکبار دو برابر افزایش می یابد، افزود: در زمان حاضر 450 واحد نیروگاهی در کشور با ظرفیت اسمی افزون بر 63 هزار مگاوات تامین برق کشور را به عهده دارند که به زودی ظرفیت اسمی به بیش از 65 هزار مگاوات افزایش خواهد یافت.
پیشاهنگ بیان کرد: از مجموع واحدهای نیروگاهی فعال در کشور، 150 واحد ساخت داخل بوده و 200 واحد توسط متخصصان و مهندسان ایرانی نصب و راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: در سال جاری بیش از 74 هزار مگاوات برنامه تعمیر واحدهای نیروگاهی در دست اجرا قرار دارد.
وی اضافه کرد: افزون بر 270 روز در سال باید برنامه تعمیر واحدهای نیروگاهی انجام شود و در هر لحظه 10 هزار مگاوات نیروگاه در دست تعمیر قرار دارد.
معاون هماهنگی تولید شرکت توانیر افزود: این درحالی است که در زمان حاضر پنج تا 10 هزار مگاوات ذخیره برق در کشور وجود دارد و میزان مصرف کنونی برق در کشور حدود 30 هزار مگاوات است.
پیشاهنگ با بیان اینکه امسال برای نخستین بار پیک بار روز بر پیک بار شب پیشی گرفت، بیان کرد: پیک روز امسال با 42 هزار و 248 مگاوات در تابستان اتفاق اتفاد که صنعت برق کشور توانست به خوبی آن را مدیریت کند.
معاون هماهنگی تولید شرکت توانیر سپس تصریح کرد: در صنعت برق چهار بخش توزیع، انتقال، تولید و مدیریت مصرف وجود دارد که باید مسایل بهره وری آن پیگیری شود. 
وی در پایان استفاده از انرژی های پاک، بکارگیری نیروگاه های تولید پراکنده و استفاده همزمان از برق و حرارت برای تولید برق مورد نیاز کشور را برخی از برنامه های وزارت نیرو برشمرد و افزود: با تلاش متخصصان صنعت برق، بازده نیروگاه های کشور در سال گذشته یک درصد افزایش یافته و برنامه افزایش بازده نیروگاه ها به بیش از 45 درصد در دستور کار وزارت نیرو است.
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر 33939
۲۷ دی ۱۳۹۰ ۱۵:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.