English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

میزان نرخ سود تسهیلات بانکى در آینده متناسب با شرایط اقتصادى تعیین مى‌شود

میزان نرخ سود تسهیلات بانکى در آینده متناسب با شرایط اقتصادى تعیین مى‌شود
افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی برای شرایط فعلی در نظر گرفته شده است و بسته به میزان تورم و شرایط اقتصادی کشور در زمان‌های دیگر متفاوت خواهد بود.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با اجرای طرح افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی، برای حمایت از بخش تولید و صنعت نرخ سود تسهیلات عقود مبادله‌ای حفظ کردیم و بنابراین بخش صنعت با مشکلی مواجه نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایلنا، محمود بهمنی درباره افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی گفت: افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی برای شرایط فعلی در نظر گرفته شده است و بسته به میزان تورم و شرایط اقتصادی کشور در زمان‌های دیگر متفاوت خواهد بود.

وی افزود: اگر روند تورم کاهنده باشد، این انگیزه سپرده گذاری مثبت است و اگر تورم روند افزایشی داشته باشد، وضعیت به صورت دیگری خواهد بود. به همین دلیل برای سال ۹۱ بسته سیاستی اعلام نشده است و با توجه به شرایط کشور و میزان تورم موجود و آثار اقتصادی آن تصمیمات لازم برای ادامه این برنامه گرفته خواهد شد.

بهمنی در ادامه اظهار داشت: برای حمایت از بخش تولید و صنعت نیز نرخ سود تسهیلات عقود مبادله‌ای را حفظ کردیم و بنابراین بخش صنعت با مشکلی مواجه نخواهد شد. نرخ سود تسهیلات مسکن مهر را نیز مانند سال گذشته ۱۱ درصد حفظ کردیم.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: نرخ سود عقود مبادله‌ای نیز برای دوره بازپرداخت کمتر از دو سال ۱۲ درصد و برای دوره بازپرداخت بالای دو سال ۱۵ درصد خواهد بود.

وی افزود: البته نرخ سود عقود مشارکتی را بروی ۲۱ درصد آوردیم حالا اگر کسی بازرگان است و سودی هم می‌برد، به طور طبیعی اشکال ندارد، ۲۱ درصد بدهد.
ایلنا - کد خبر: 239456
۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۴:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.