English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لزوم بومی سازی مدل مدیریت کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق در کشور

لزوم بومی سازی مدل مدیریت کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق در کشور
تلاش هایی که در طول دو سال اخیر برای اجرای طرح آزمایشی جایزه مدیریت کیفیت و بهره وری صورت گرفته، گامی در جهت خودکفایی صنعت آب و برق در این زمینه است.
معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی بر لزوم بومی سازی مدل مدیریت کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق در کشور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "علیرضا قاسمی پورافشار" امروز (یکشنبه) در نشست "معرفی مدل مدیریت کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق" که در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، گفت: مدل مدیریت کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق باید در کشور بومی سازی شده و جایگزین مدل های پیشین شود.
وی تصریح کرد: تلاش هایی که در طول دو سال اخیر برای اجرای طرح آزمایشی جایزه مدیریت کیفیت و بهره وری صورت گرفته، گامی در جهت خودکفایی صنعت آب و برق در این زمینه است.
معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی اظهار داشت: اگرچه بررسی کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق ما توسط دیگران بد نیست، اما آنان وقتی که می خواهند جایزه کیفیتی به شما دهند، همه اطلاعات حوزه کاری شما را می گیرند.
وی گفت: دشمن نمی تواند حیات دانشمندان، استقلال و صادرات نفت ما را تحمل کند و به دنبال این نیست که کشور ما به بهره وری و کیفیت در صنعت آب و برق برسد.
وی با بیان اینکه لزوم توجه به کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق در اسناد بالادستی، سند چشم انداز، برنامه های توسعه، قوانین خدماتی کشوری و سیاست های مقام معظم رهبری وجود دارد، گفت: بر اساس اسناد یادشده، صنعت آب و برق کشور موظف است به سمت مدیریت پایدار در امر کیفیت و بهره وری حرکت کرده و آن را به نسل های آینده انتقال دهد.
این مقام مسئول با اشاره به10 برنامه تحول در کیفیت و بهره وری در وزارت نیرو، گفت: این طرح در زمان کنونی به خاطر نیاز ما در شرکت ها آغاز شده است.
قاسمی پورافشار با اشاره به اینکه اکنون بهتر است که خودمان به دنبال مدل های ارایه کیفیت و مدیریت باشیم، گفت: در این نوع مدیریت باید به دنبال بومی سازی و محلی سازی رفت.
وی درخصوص مدل آزمایشی کیفیت و بهره وری، گفت: اگرچه ممکن است این مدل دارای ایرادهایی باشد، اما این اشکال ها باید اصلاح و برطرف شود.
قاسمی پورافشار افزود: مسئولان وزارت نیرو باید با نگاه دلسوزانه و اراده قوی از این طرح حمایت کنند تا ما بتوانیم یک مدل بومی را در صنعت آب و برق ارایه دهیم.
وی با اشاره به تاکید وزیر نیرو و نیازهای شرکت های زیرمجموعه برای اجرای مدل کیفیت و بهره وری صنعت آب و برق در کشور، گفت: فکر قطع وابستگی فکر خوبی است و بسیاری از کشورها به دنبال این موضوع هستند تا از خدمات فنی و مهندسی ایران استفاده کنند.
همچنین در این نشست، دکتر "علی منافی" رییس موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت گزارشی از اجرای طرح آزمایشی جایزه مدیریت کیفیت و بهره وری ارایه کرد.
بر اساس این گزارش، دکتر" بهرام جلوداری" مجری و مشاور علمی طرح نیز در این نشست به معرفی مدل مدیریت کیفیت و بهره وری در صنعت آب و برق و بیان ویژگی های آن پرداخت.
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر: 34721
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۷:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.