English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو گفت: با ظرفیت موجود برق می توانیم چندین سال کشور را اداره کنیم

وزیر نیرو گفت: با ظرفیت موجود برق می توانیم چندین سال کشور را اداره کنیم
نامجو تصریح کرد: اداره چندین ساله کشور با ظرفیت برق موجود این امکان را برای دولت فراهم می کند که سرمایه گذاری ها و منابع خود را به سمتی سوق دهد که نیاز بیشتری احساس می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر نیرو ظرفیت برق کشور را 911/63 مگا وات عنوان کرد و گفت: در صورتی که حادثه خاصی اتفاق نیفتد می توانیم با ظرفیت موجود چندین سال کشور را اداره کنیم.

مجید نامجو در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: اداره چندین ساله کشور با ظرفیت برق موجود این امکان را برای دولت فراهم می کند که سرمایه گذاری ها و منابع خود را به سمتی سوق دهد که نیاز بیشتری احساس می شود.
وی به تغییر رویکرد صنعت برق کشور پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود: وزارت نیرو مانند قبل به دنبال آن نیست که مدام نیروگاه بسازد و به ظرفیت برق کشور بیفزاید بلکه با کارهای کم هزینه تر به دنبال ایجاد پایداری است.
وزیر نیرو اظهار کرد: کاهش تلفات و افزایش راندمان نیروگاهها از جمله اقدامات موثری است که پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قوت گرفته است.
نامجو خاطر نشان کرد: مصرف برق خانگی در حال کاهش و مصرف برق صنعتی رو به افزایش است و به این دلیل که هزینه برق صنعت بیشتر از خانگی است آنان را مجبور کرده تا با روشهای بهینه و بهره ور کردن سیستمهایشان مصرف برق را کاهش دهند واین یک تحول بزرگ محسوب می شود.
پایگاه اطلاع رسانی دولت - کد خبر : 211922
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۸:۳۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.