English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۰۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

18درصد برق کشور در شبکه توزیع هدر می‌رود

18درصد برق کشور در شبکه توزیع هدر می‌رود
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: میزان هدر روی و پرت انرژی در شبکه توزیع برق کشور حدود 18 درصد است اما اینکه این میزان در منطقه خاورمیانه اول باشد بنده بی اطلاع هستم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،محمد احمدیان افزود: متاسفانه در حال حاضر وجود برق‌های غیرمجاز در حاشیه شهرها هدر روی انرژی در شبکه توزیع برق را بسیار بالا برده و به حدود 18 درصد رسانده است اما نمی توان به این سوال که ایران بالاترین هدردهنده برق در خاورمیانه است به دلیل نداشتن اطلاعات از هدرروی برق در کشورهای خاورمیانه با قاطعیت جواب داد.
وی تاکید کرد: اینکه بخواهیم به صورت رسمی اعلام کنیم ایران بالاترین هدر دهنده برق در شبکه توزیع برق در خاورمیانه است بنده بی اطلاع هستم و نمی دانم این گزارشها از کجا تهیه شده است.
پیش ازاین بانک جهانی در گزارش خود میزان هدرروی برق در شبکه توزیع برق ایران را 19 درصد اعلام و آنرا بزرگترین در خاورمیانه عنوان کرده بود.
معوان وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه برنامه کاهش تلفات انرژی از دو سال گذشته در وزارت نیرو آغاز شده است و همچنان ادامه دارد افزود: امسال کاهش 2 درصد از هدر‌روی در شبکه توزیع برق هدف‌گذاری شده است اما باید توجه داشت که برای بازسازی شبکه‌های توزیع برق دو رقم در بودجه توانیر وجود دارد که یک رقم برای توسعه شبکه موجود و یک رقم برای کاهش تلفات انرژی است.
به گفته احمدیان، برای بهینه سازی و بازسازی شبکه توزیع برق کشور امسال 100 میلیارد تومان در بودجه توانیر پیش بینی شده است

فارس
۱۳ مرداد ۱۳۸۷ ۲۱:۳۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.