English
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نیکاراگوئه پتانسیل خوبی برای تولید انرژی دارد

نیکاراگوئه پتانسیل خوبی برای تولید انرژی دارد
وزیر امور خارجه نیکاراگوئه در دیدار با وزیر نیرو گفت : نیکاراگوئه پتانسیل خوبی برای تولید انرژی در آمریکای مرکزی دارد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو ، ساموئل سانتوس در این نشست که روز یکشنبه 13 مرداد در ساختمان وزارت نیرو برگزار شد با بیان این مطلب افزود : با توافقاتی که با وزارت امور خارجه ایران انجام دادیم ، قرار شد اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور از 13 تا 15 اکتبر ( 22 تا 24 مهر ) در نیکاراگوئه برگزار شود .
وی به ظرفیت تولید برق آبی در بسیاری از رودخانه های این کشور اشاره کرد و تصریح کرد : علاوه بر آن ، ظرفیت لازم برای بهره گیری از منابع ژئوترمال به لحاظ زنجیره ای از آتشفشان در کشور و استحصال انرژی از منابع خورشید و با را داریم .  بخارهای زیاد آن امکان تولید انرژی داریم . 
وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با بیان اینکه کشورش تمایل زیادی به اجرای پروژه های مربوط به انرژی توسط ایران را دارد گفت : در صورت اجرا نشدن پروژه سد " بوبوکه " پروژه های دیگری هم وجود دارد که خواستار اجرای آن به وسیله شما هستیم .
مهندس فتاح نیز در این دیدار با تأکید بر گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی بین دو کشور افزود : برای اجرای پروژه های مورد نظر ، خواستار پیگیری و رفع موانع موجود در این پروژه ها از جمله خط اعتباری سرمایه گذاری 150 میلیون یورویی برای ساخت بوبوکه از سوی شما هستیم . 
وی با اشاره به لزوم تضمین های دولت نیکاراگوئه برای بازگشت سرمایه تصریح کرد : علاوه بر این باید وضعیت تملک اراضی مربوطه برای انجام پروژه سد و رفع مشکلات مردمی مشخص شده تا در روند ساخت آن تسریع شود .  
وزیر نیرو با اشاره به روابط نزدیک دو کشور در سطح رهبران و رؤسای جمهور ، خواستار تداوم همکاری ها و مناسبات و همچنین برطرف شدن مشکلات موجود شد .
سایت خبری وزارت نیرو
۱۴ مرداد ۱۳۸۷ ۲۱:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.