English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بررسی استیضاح وزیر نیرو در پی افزایش خاموشیها

بررسی استیضاح وزیر نیرو در پی افزایش خاموشیها
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس از بررسی موضوع استیضاح وزیر نیرو به دلیل عدم مدیریت صحیح در زمینه تولید و توزیع برق و خاموشیهای گسترده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،یک عضو کمیسیون انرژی مجلس از احتمال استیضاح پرویز فتاح وزیر نیرو خبر داد و گفت: در مراجعات مردمی در دو ماه گذشته بیشترین اعتراض توسط قشرهای مختلف جامعه اعم از تولیدکنندگان و مشترکین خانگی به مجلس صورت گرفته است و مجلس نیز با پیگیری در این زمینه به دلایلی به جز خشکسالی درباره کمبود برق دست یافته است.
وی تصریح کرد: با بررسی‌هایی که مرکز پژوهش‌های مجلس انجام داده مشخص شده که دولت طی دو سال گذشته حداقل سرمایه‌گذاری را در حوزه تولید برق و توسعه نیروگاه‌ها انجام داده است.
این عضو کمیسیون انرژی گفت: در حال حاضر 10 هزار مگاوات کمبود برق در کشور وجود دارد و عملا نیروگاه‌ها به دلیل تعمیر و عدم تجهیز توان تولید برق را ندارند.
وی افزود: با استمرار این وضعیت به احتمال زیاد در زمستان نیز با خاموشی مواجه خواهیم شد.
این عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: مجلس با بررسی بیشتر در این زمینه در پی استیضاح وزیر نیرو خواهد بود و رایزنی‌هایی را آغاز کرده است.

             

 نظر بازدیدکنندگان

 • جناب اقای عضو محترم کمیسیون انرزی مجلس که مثل همیشه بی نام و بی نظیر ولی دایما مد عی می باشید ان مو قع که در سالیان گذشته بودجه لازم و مورد نیاز وزارت نیرو را در مجلس محترم به تصو یب نمی رسا ند ید ایا فکر این روزها را می کردید ؟ این وزارتخا نه به افلا س کشیده شد و زیر بار قرض پیمانکاران نگون بختی رفت که با خیال خوش میلیاردها تومان پروزه انجام داد ند و بدلیل عدم توجه مجلس محترم به امر سرمایه گذاری در امر ساخت نیروگاههای بخاری در هر سال با ظرفیت بالا و مناسب در منطقه ای از کره زمین که روی کمر بند خشک قرار دارد دلخوش به نیروگاههای ابی و سد نماید وتقصیر را به عهده این و ان و این بار طبیعت که از صدقه سر ان تمام ابنای بشر زنده و باقی هستند انداخته اند.
  این در حالیست که دسته ای دیگر از ابنای بشر میلیونها کیلو مترها انطرف تر در کره مریخ با استفاده از تکنولو ژ ی برتر بدنبال چند قطره اب در انجا هستند برای احیای زندگی در ان ولایت و تو ببین که میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا اسمان است.
  بنده پسر خاله اقای وزیر نیستم ولی به عنوان یک کارشناس گمنام صنعت برق به شما میگویم که اگر شما وزیر شوید کدام مشکل را میتوانید حل نمایید ؟به شما اعلام مینمایم که وضع و اوضاع شبکه سراسری برق با شروع ماه مبارک رمضان و کم شدن پاره ای از فعالیت های تجاری و ادارات و کار خانه ها که کمتر از یک ماه دیگر است و نیز خنک شدن نسبی دمای هوا در تهران و استان های جنو بی کشور مثل خوزستا ن و هرمزگان و فارس و اصفهان که مصارف بالایی از نظر مصرف انرزی برق دارند مشکل تا حد زیادی حل گردیده و شرایط بهبود یابد.
  و با وارد نمودن و نصب سریع حدود 10000 مگاوات نیروگاه گازی که میتوانند با سوخت گاز طبیعی و گازوییل کار نمایند موضوع به صورت مقطعی و ابرو مندانه حل و بهبود یابد و
  پس از ان قرار داد ساخت و نصب حداقل 15000 مگاوات نیرو گاه بخاری و سیکل ترکیبی با شرکت های معتبر بین المللی بسته شود تا با توجه به رشد جمعیت و مصرف برق تعادل نسبی برای پنج سال اینده بوجود اید.
  ضمنا شعار عواما نه و بی خاصیت بابا برقی که میگوید هرگز نشه فراموش لامپ اضافی خاموش که اکثرا مصرف کننده
  اهمی می باشند حذف و بجای ان از مردم خواسته شود که مصرف کنندگان بار های راکتیو که در این فصل کولرها و وسایل سر ما زا هستند را تا حد امکان صرفه جویی نمایند ودمای داخل اتهق را تا 28 درجه سانتیگراد تحمل نمایند نه اینکه درجه ترموستات وسایل خنک کن را روی 18 و 20 درجه سانتی گراد بگذارندوپدر هر چی شبکه برق فرسوده وقدیمی توزیع وفشار ضعیف را در اورند.
  خلاصه عوض کردن وزیر هیچگونه تا ثیری در حل فوری مشکل ندارد و تازه نفر بعدی اگر خود شخص ادیسون مخترع برق و یا انیشتن پدر بمب اتمی باشند کاری از دست انها ساخته نیست و فقط موجب اتلاف وقت بیشتر جهت اخذ رای اعتماد از سوی کسانی میشود که هیچ اشراف فنی و تکنیکی به اصل کار ندارند.
  ضمنه شرکت گاز هم تمامی امکانات خود را برای توسعه گاز رسانی به نیروگاه ها بدون هیچ عذر و بها نه ای اجرا نماید.
  در پایان سلام بر ماه رمضان کریم که مشگل گشای صنعت برق هم خواهد بود والسلام

          

فارس
۱۴ مرداد ۱۳۸۷ ۲۱:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.