English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۷:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مبادله 1500 مگاوات برق گیلان با کشورهای همجوار

مبادله 1500 مگاوات برق گیلان با کشورهای همجوار
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه تراز مبادله برق استان مثبت است گفت: گیلان یک‌هزار و 500 مگاوات مبادله برق با کشورهای همجوار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، کریم آزادگان پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت صنعت برق و تجلیل از تلاشگران این عرصه اظهار داشت: صنعت برق در توسعه پایدار کشور نقش موثر دارد.

وی، گیلان را دارای ویژگی‌های جغرافیایی منحصر به‌فرد خواند و افزود: صنعت برق در بحران 83 و 86 گیلان سرافراز از آزمایش الهی بیرون آمد.

آزادگان شرایط امروز صنعت برق کشور به دلیل ارتباط قاره‌ای شمال، جنوب، غرب و شرق جهان را متفاوت دانست و تصریح کرد: صنعت برق در زندگی بشر نقش تعیین‌کننده دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به استفاده روزافزون از انرژی و ضرورت آن در زندگی انسان‌ها، خاطرنشان کرد: حامل‌های انرژی و منابع صنعت برق محدود است.

وی بر استفاده از قابلیت‌های کشورهای همجوار در صنعت برق تاکید کرد و گفت: گیلان یک‌هزار و 500 مگاوات مبادله برق با کشورهای همجوار دارد.

آزادگان با بیان اینکه تراز مبادله برق استان مثبت است، ابراز داشت: گیلان فروشنده انرژی به دیگر مناطق است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان به مازاد تولید برق برای حفظ محیط زیست و توانایی بخش‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: ارتباط شرکت‌های توزیع برق با مردم بیشتر شده است.

وی، مسئولیت شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان را مدیریت تولید و تامین انرژی الکتریکی مطمئن و پایدار در منطقه زیر پوشش جغرافیایی خود ذکر کرد و بیان داشت: تحقق اهداف راهبردی و عملیاتی در زمینه‌های برق‌رسانی و ایجاد شفافیت در تمام سطوح ارتباطی در چارچوب سیاست‌های وزارت نیرو از اهداف این شرکت است.

آزادگان با تاکید بر ارائه خدمات فراگیر، مطمئن و با کیفیت و همچنین بهره‌گیری از فناوری‌های نوین سازگار با محیط زیست و مناسب با زیرساخت‌های حال و آینده کشور در صنعت برق، اذعان کرد: منابع انسانی متخصص و خلاق ارزشمندترین دارایی اقتصادی صنعت برق است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان تمرکز مستمر بر انتظارها و نیازهای مشتریان را از جمله اهداف صنعت برق توصیف کرد و افزود: با رعایت قوانین، مقررات، آیین‌نامه‌ها و تمام امکانات و توانایی‌های سازمان باید برای تامین جلب رضایت مشتریان تلاش کرد.

وی ادامه داد: صنعت برق گیلان همگام با صنعت برق کشور گام‌های مهمی در راستای تولید، انتقال و توزیع نیروی برق برداشته است.

آزادگان شرکت برق گیلان را دارای چرخه‌های متنوع تولید سیکل ترکیبی، حرارتی، بادی و آبی دانست و تصریح کرد: چرخه‌های مذکور مناسب و سازگار با محیط زیست است.

این مسئول، تولید برق گیلان را دو برابر نیاز استان عنوان کرد و گفت: مازاد انرژی تولیدی از طریق خطوط و پست‌های فشار قوی به شبکه سراسری انتقال می‌یابد.

در این مراسم از فعالان عرصه صنعت برق گیلان تجلیل شد.

خبرگزاری فارس - کد خبر: 13910210000701
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۶:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.