English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ظرفیت بزرگترین نیروگاه حرارتی کشور افزایش می یابد

ظرفیت بزرگترین نیروگاه حرارتی کشور افزایش می یابد
نیروگاه رامین اهواز هم اکنون با شش واحد نیروگاهی توان تولید یکهزار و 850 مگاوات انرژی الکتریکی را دارد اما با ساخت واحدهای 7 و 8 که ظرفیت هر کدام 330 مگاوات است، ظرفیت کلی این نیروگاه به دو هزار و 510 مگاوات خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان از افزایش ظرفیت بزرگترین نیروگاه حرارتی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مسعود معین پور" اظهار داشت: نیروگاه رامین اهواز بزرگترین نیروگاه حرارتی کشور است که با احداث واحدهای 7 و 8 آن، ظرفیت این نیروگاه به میزان حدود 660 مگاوات افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: این نیروگاه هم اکنون با شش واحد نیروگاهی توان تولید یکهزار و 850 مگاوات انرژی الکتریکی را دارد اما با ساخت واحدهای 7 و 8 که ظرفیت هر کدام 330 مگاوات است، ظرفیت کلی این نیروگاه به دو هزار و 510 مگاوات خواهد رسید.
معین پور تصریح کرد: احداث این دو واحد از مصوبه های دور دوم سفر هیات وزیران به استان خوزستان است که برای ساخت و تکمیل آنها، پنج هزار میلیارد ریال از محل اعتبار صنعت برق کشور اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: قرار است افزون بر احداث دو واحد جدید در نیروگاه رامین، تمام این نیروگاه به مرور زمان از پایه مکانیزه شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خاطرنشان کرد: نیروگاه رامین قلب صنعت برق در خوزستان است که نصب و راه‌اندازی واحدهای 7 و 8 آن خدمتی بزرگ در جهت تامین برق پایدار در خوزستان خواهد بود.
به گفته وی، زمین بخش BOP احداث واحدهای 7 و 8 نیروگاه رامین به به تازگی به پیمانکار تحویل داده شد.
نیروگاه 1850 مگاواتی رامین اهواز در 25 کیلومتری جاده اهواز ـ مسجدسلیمان در نزدیکی رودخانه کارون و شهر ویس در شمال شرقی اهواز قرار دارد.
سایت خبری وزارت نیرو - کد خبر: 36006
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۶:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.