English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۴:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انعقاد قرارداد صادرات 1000 مگاوات برق از ایران به پاکستان!

انعقاد قرارداد صادرات 1000 مگاوات برق از ایران به پاکستان!
پاکستان از انعقاد قراردادی با ایران خبرداد که براساس آن ایران نسبت به صادرات 1000 مگاوات برق به بازار داخلی پاکستان و تامین اعتبارات مالی این پروژه متعهد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا  به نقل از "خبرگزاری دیلی تایمز پاکستان "در گفت و گو با یک مقام آگاه در وزارت آب و نیروی پاکستان گفت:این قرارداد پس از انجام مذاکرات مقامات دو کشور در هفدهمین جلسه کمیته اقتصادی مشترک ایران و پاکستان که در روزهای 28 و 29 ماه ژوئن در تهران برگزار شد،منعقد شده است.

وی گفت:پاکستان در نظر دارد 100 مگاوات برق از ایران برای بندر "گوادر" و 1000 مگاوات برق برای دیگر بخش های کشور که با کمبود برق مواجهند، وارد کند.

این مقام پاکستانی ادامه داد:شرکت ملی خدمات مهندسی پاکستان و مشاوران ایرانی مشترکاً مطالعات امکان سنجی این پروژه را مورد بررسی قرار خواهند داد.

وی افزود:پاکستان 50 میلیون روپیه به اجرای این پروژه اختصاص داده و مابقی اعتبارات مالی مورد نیاز توسط ایران تامین خواهد شد.

براساس این گزارش،ایران هم اکنون روزانه 40 مگاوات برق از ایران وارد می کند که از این برق برای برق رسانی به استان بلوچستان استفاده می شود.

این منبع آگاه گفت:برق وارداتی از ایران ارزان تر از برقی است که توسط تولید کنندگان غیر وابسته الکتریسیته (ای.پی.پی) در داخل کشور تولید می شود ،بنابراین پاکستان به زیر ساخت های لازم برای واردات برق از ایران نیازمند است.

وی یادآور شد:واردات برق از ایران و تاجیکستان در حال حاضر بهترین راه حل برای غلبه بر کمبود انرژی برق در پاکستان است که طبق پیش بینی ها با افزایش رشد اقتصادی پاکستان این کمبود تشدید خواهد شد
دیلی تایمز
۲۲ مرداد ۱۳۸۷ ۰۶:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.