English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بخش خصوصی به طور جدی در عراق سرمایه گذاری نکرده است

بخش خصوصی به طور جدی در عراق سرمایه گذاری نکرده است
رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران اعلام کرد:بخش خصوصی ایران تاکنون به طور جدی در عراق سرمایه گذاری نکرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل ازبرنا،"محمد نهاوندیان "، در همایش ایران وعراق که در محل اتاق بازرگانی برگزارشد،گفت:در اجرای پروژه‌های زیر ساختی عراق دستگاه‌های دولتی و شبه دولتی حضور جدی دارند و بخش خصوصی ایران هنوز به شکل پررنگ وارد نوسازی اقتصادی عراق نشده‌ است.


وی با اشاره به این که بخش خصوصی گام های مناسبی در زمینه تجارت در عراق برداشته است،گفت:اما همکاری‌های بلندمدت اقتصادی وانجام پروژه های عمرانی وزیر ساختی توسط بخش خصوصی در عراق ناچیز است.


نهاوندیان با بیان اینکه حضور سرمایه گذاران ایرانی در عراق نیازمند شفافیت مقررات و تشویق‌های لازم برای سرمایه گذاری است،ادامه داد:با شفافیت قوانین بخش خصوصی،تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری های بلندمدت در این کشور ایجاد خواهد شد.

پرداخت مشوق به ایرانیان

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا،"نوچیروان بارزانی"-نخست وزیر اقلیم کردستان عراق-نیز در این گردهمایی اظهار داشت:ایران در تمام نقاط حساس وبحرانی همراه مردم کرد عراق بوده است،به همین دلیل می خواهیم از این کشور برای اجرای پروژه های عمرانی استفاده کنیم.

وی افزود:برای بازسازی و آبادانی عراق باید بخش خصوصی فعال شود؛چرا که در شرایط فعلی باید امور را به بخش خصوصی واگذار کرد .


نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از تصویب مشوق های لازم برای سرمایه‌گذاری در کردستان عراق خبر داد وگفت:سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان به عنوان گام اول می‌تواند بستری برای سرمایه‌گذاری در کشوری با 27 تا 28 میلیون نفر جمعیت باشد؛چرا که در این کشور بسیاری از پروژهای عمرانی هنوز اجرا نشده است.

وی با بیان اینکه امنیت کامل در کردستان عراق برای سرمایه گذاری فراهم است،تصریح کرد:ما از تمام سرمایه گذاران ایرانی در عراق حمایت و پشتیبانی می کنیم.

رفت وآمد به عراق تسهیل شود

" حسن تیزمغز"- رییس اتاق بازرگانی ایران وعراق-نیز در این نشست اعلام کرد:ایران در شرایط بحرانی همواره پشتیبان عراقی ها بوده است،به همین دلیل توقع دارد که کردستان عراق نیز در بازسازی و ساخت تأسیسات زیربنایی، اجرای پروژه‌های پیمانکاری و تجارت از نمایندگان ایرانی استفاده کند.

رییس اتاق مشترک ایران و عراق گفت:شرکت های ایرانی آمادگی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دارای توجیه اقتصادی مناسب، احداث شهرکهای مسکونی، آپارتمانی و ویلایی، ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک و صادرات انواع کالا رادارند.

وی خواستار شد تا برای ایجاد مرکز تجاری ایران در اقلیم کردستان زمینی اختصاص یابدو ورود کامیون های ایرانی به مقصد اقلیم بدون هیچ محدودیتی از مبدا تا مقصد صورت گیرد.

تیز مغزافزود: تمهیداتی ایجاد شود تا تجار ،بازرگانان و گردشگران بتوانند با خودرو شخصی وارد اقلیم کردستان شوند و رفت‌وآمدهای مرزی بدون تشریفات روادید صورت گیرد.
برنا
۲۳ مرداد ۱۳۸۷ ۰۷:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.