English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احداث نیروگاه با ظرفیت تولید برق 4هزار مگاواتی برای صنایع کشور

احداث نیروگاه با ظرفیت تولید برق 4هزار مگاواتی برای صنایع کشور
وزیر صنایع از احداث نیروگاه هایی با ظرفیت تولید 4هزار مگاوات برای صنایع کشور خبرداد و گفت:براساس توافقات،مقرر شده است برق صنایع حساس قطع نشود و موارد قطعی نیز به صورت مدیریت شده وزمانبندی هماهنگ شده صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از وزارت صنایع ومعادن "علی اکبر محرابیان"در مراسم گشایش طرح بزرگ گندله سازی اردکان ، این طرح را قدمی بزرگ در توسعه طرح های فولادی کشور دانست و افزود: بهره برداری از طرح گندله سازی اردکان کشور با حجم سرمایه گذاری دو هزار و100 میلیارد ظرف مدت 32 ماه حکایت از زمانبندی ومدیریت مناسب اجرای این طرح دارد.

وزیر صنایع ومعادن همچنین از احداث نیروگاه 500 مگاواتی برق در محل سایت گندله سازی اردکان خبر داد وگفت:با بهره برداری ازفازهای جدید وطرح های توسعه ای ،این مجتمع به قطب بزرگ صنعتی تبدیل می شود.

محرابیان درادامه به مقایسه توسعه طرح های فولادی در کشور طی امسال وسال گذشته پرداخت وگفت: درپایان سال 86 ، ظرفیت تولید دانه بندی در کشور حدود 5 /6 میلیون تن بوده است که این رقم تا پایان سال 87 به 6 /8 میلیون تن افزایش پیدا می کند.

وی همچنین، ظرفیت تولید کنسانتره را تا پایان امسال بیش از 19 میلیون تن دانست و گفت:این رقم در پایان سال قبل 15 میلیون تن بوده است .

وزیر صنایع ومعادن با اعلام خبر افزایش ظرفیت تولید گندله سازی به 23 میلیون تن تا پایان سال 87 افزود: این اقدام یک جهش بزرگ محسوب می شود؛چرا که این رقم تا پایان سال قبل 12 میلیون تن بوده است.

محرابیان در ادامه به مشکل تامین نقدینگی واحدهای صنعتی اشاره کرد وگفت:برای حل این مشکل اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

وی اختصاص 5 میلیارد دلار تسهیلات از حساب ذخیره ارزی به عنوان سرمایه در گردش واحدهای صنعتی را یکی ازاین اقدامات دانست و افزود: در این زمینه ، پیش بینی شده است تا این مبلغ هر در سال دو بار گردش داشته باشد و بدین صورت 10 میلیارد دلار تسهیلات در سال برای تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی اعطاء شود.

محرابیان در ادامه یکی دیگر از مشکلات صنعتگران را دریافت تسهیلات بانک به صورت یورو در سال های قبل دانست وگفت:صنعتگران برای پرداخت این تسهیلات به صورت یورو به علت افزایش قیمت یورو دچار ضررو وزیان شده بودند.

وزیر صنایع ومعادن گفت:به پیشنهاد وپی گیری های وزارت صنایع ومعادن،دولت مصوب کرد که واحدهای صنعتی این تسهیلات را که برای تهیه ماشین آلات وتجهیزات خطوط تولید دریافت کرده بودند به صورت دلار و با محاسبه سود مشخص پرداخت کنند.

وی با اشاره به پیشرو بودن صنعت در استان یزد تصریح کرد:این استان در سرانه سرمایه گذاری صنعتی از میان 30 استان کشور مقام اول را دارد
وزارت صنایع ومعادن
۲۳ مرداد ۱۳۸۷ ۰۷:۱۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.