English
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۰۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
» آب

اخبار صنعت آب و فاضلاب

پایتخت انرژی کشور آب ندارد!
ساکنان عسلویه و روستاهای آن روزهاست که از کم‌آبی گلایه دارند، چرا که در طول ۲۴ ساعت تنها چند ساعت سهمیه آب دارند و در بعضی روستاها و محلات نیز ممکن است تا ۶ روز متوالی آب شرب و لوله‌کشی در دسترس شهروندان نباشد.
تالاب هامون و چاه‌نیمه‌های سیستان و بلوچستان در بهترین وضعیت آبی خود قرار دارند
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت:‌ با اقدام‌های وزارت نیرو، حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه و استاندار سیستان و بلوچستان، تالاب هامون و سدهای چاه نیمه‌های این استان در یکی از بهترین وضعیت‌های آبی خود قرار دارد و کشاورزان منطقه کشت امسال خود را با خیال آسوده انجام خواهند داد.
اهمیت طرح‌های وزارت نیرو در تامین آب شرب و کشاورزی برای سیستان و بلوچستان
رئیس‌جمهور گفت: طرح‌های وزارت نیرو با توجه اینکه آب شرب بخش بزرگی از مردم این استان از زاهدان، زابل، زهک، هیرمند و همچنین 930 روستای منطقه را تامین می‌کند، طرح‌های مهم و بزرگی برای ما است.
ظرفیت خالی سدهای کشور برنامه‌ریزی شده و برای مدیریت سیلاب است
وزیر نیرو گفت: هم‌اکنون از مجموع 50 میلیارد مترمکعب ظرفیت مخازن سدهای 70 درصد پر و 30 درصد خالی است که این میزان خالی بودن سدها در برخی نقاط برنامه ریزی و برای مدیریت سیلاب شده است.
سدهای تهران چه زمانی لایروبی می‌شوند؟
مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به بافت زمین شناسی حوضه آبریز و موقعیت و ساختگاه سدهای پنچ گانه تهران، خوشبختانه این سدها مشکل حاد رسوبی نداشته و در حال حاضر نیاز به لایروبی ندارند.
شیرین‌سازی آب تکنولوژی گرانقیمتی است؟
اگرچه تا پیش از این شیرین سازی اب اقدامی گران قیمت برای دسترسی به آب بوده اما امروزه در صورت دسترسی به انرژی ارزان و آب های آزاد می توان از نعمت آب شیرین سالم با قیمت مناسب برخوردار شد.
مقاومت تاسیسات آبی تهران در برابر زلزله چقدر است؟
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در حال حاضر ۷۵ درصد تاسیسات آب تهران در مقابل زلزله مقاوم هستند و هیچ نگرانی برای مقاومت سدهای پنچ گانه تهران نیز در این خصوص وجود ندارد.
با امضای یک توافقنامه کلید خورد استفاده از شیرهای آب کم مصرف در ساخت‌سازهای جدید الزامی شد
شرکت آب و فاضلاب و سازمان نظام مهندسی استان تهران با امضای توافقنامه‌ای بر اجرای دقیق مبحث ۱۶ مقررات ساختمان و رعایت الزامات مدیریت مصرف بهینه آب در ساخت و سازهای استان تاکید کردند.
وصل‌نبودن مجرای آب باران به شبکه فاضلاب تهران؛ چالش بزرگ پایتخت
مدیرعامل آبفای استان تهران در آیین تبادل توافق‌نامه «اجرای مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان و الزامات مدیریت مصرف آب» وصل‌نبودن مجرای آب باران به شبکه فاضلاب تهران را چالش‌ بزرگ شهر تهران عنوان کرد.
بیش از ۲۵ درصد نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک کشور در استان مرکزی است
وزیر نیرو گفت: موجب افتخار و خوشحالی است که بیش از ۲۵ درصد نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک کشور در استان مرکزی در مدار بهره‌برداری قرار دارند.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.