English
چهارشنبه، ۱۳ مرداد ۱۴۰۰, ۰۵:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
» آب

اخبار صنعت آب و فاضلاب

قطع آب مشترکان پرمصرف تهرانی از دستور کار خارج شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با مشارکت مردم و کاهش روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعبی مصرف آب در پایتخت، قطع آب مشترکان پرمصرف از دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان تهران خارج شد.
وخامت اوضاع منابع آبی به علت فقدان درک از ماهیت حکمرانی آب
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا نوشت: آنچه مسئله آب در ایران را طی چند دهه گذشته وخیم‌تر کرده، فقدان درک از ماهیت پیچیده و متاثر از سطوح مختلف حکمرانی آب در کشور است.
نگرانی از خشکسالی پاییز امسال
وزیر نیرو با ابراز نگرانی از احتمال خشکسالی در پاییز پیش رو گفت: همه دغدغه این است که چنانچه پیش‌بینی سازمان هواشناسی درست باشد و با خشکسالی دیگری و تأخیر در بارش مواجه باشیم، در تأمین آب شرب و کشت پاییزه برای کشاورزان با مضیقه مواجه نشویم.
آغاز عملیات اجرایی انتقال پساب به صنایع مولد هرمزگان
در مراسمی به دستور رئیس جمهور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس و با حضور استاندار و نمایندگان مردم در مجلس، عملیات اجرایی انتقال پساب از تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس به صنایع بزرگ واقع در غرب مرکز استان آغاز شد.
افتتاح پنجاه و هفتمین سد مخزنی ملی در دولت تدبیر و امید
وزیر نیرو گفت: امروز پنجاه و هفتمین سد مخزنی ملی در دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی آن به انتها می‌رسد که از این رقم ۲۵ سد در دولت یازدهم و ۳۲ سد در دولت دوازدهم یعنی ۳۰ درصد این عملکرد در دولت دوازدهم افزایش داشته است.
خوزستانِ تشنه؛ خشکسالی یا سوءتدبیر؟!
اگرچه خشکسالی در بروز چالش کم‌آبی در استان خوزستان موثر بوده اما زنجیره‌ای از سوءمدیریت‌ها، تبعات خشکسالی را تشدید و شرایط را برای برخی از مردم استان بحرانی کرده است.
توجه ویژه دولت برای رفع مشکلات آب استان خوزستان
معاون آب و آبفای وزیر نیرو، از توجه ویژه دولت برای رفع مشکلات آب استان خوزستان خبر داد.
انسداد 60 حلقه چاه آب غیرمجاز در تهران
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌‌ای تهران گفت: طی هفته گذشته، 60 حلقه چاه آب غیرمجاز در راستای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی، مسدود و از برداشت غیرمجاز بیش از 984 هزارمتر مکعب آب در سال از سفره‌های آب زیرزمینی دشت‌های استان جلوگیری شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی منصوب شد
طی حکمی از سوی معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، سعید سروری به عنوان رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی معرفی و منصوب شد.
در هیچ نقطه‌ای از تهران برنامه قطع یا نوبت‌بندی آب نداریم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در هیچ نقطه‌ای از تهران برنامه قطع و یا نوبت‌بندی آب نداریم و قطع آبی که در برخی مناطق شهرهای استان تهران رخ داده ناشی از قطع برق و خاموش‌شدن پمپ‌های چاه‌های آب تامین‌کننده آب شرب مناطق مختلف است.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.