English
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۰:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
» آب

اخبار صنعت آب و فاضلاب

روند کاهش سرانه مصرف آب کُند است
مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران گفت: در شرایط موجود روندکاهش سرانه مصرف آب،کُند است.
اسناد تامین همسان کنتورهای آب خانگی تدوین شد
معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: برای اولین بار در صنعت آب و فاضلاب، اسناد تامین همسان کنتورهای آب خانگی توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تدوین و ابلاغ شد.
رویداد ملی "سازگاری با کم‌آبی" به میزبانی وزارت نیرو برگزار می‌شود
دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی، از برگزاری رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی و اولین جشنواره ملی آب به میزبانی وزارت نیرو در روزهای سوم تا پنجم تیرماه، با شعار «رونق کسب و کارهای سازگار با کم‌آبی» خبر داد.
سدهای ماملو و لتیان در آستانه سرریز
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه سرریز سد طالقان تا خردادماه امسال ادامه خواهد داشت، گفت: سدهای ماملو و لتیان در آستانه سرریز شدن هستند و بخشی از مخزن آن‌ها برای کنترل سیلاب‌های احتمالی خالی نگه داشته است.
مهار سیلاب‌های مخرب، توجیه‌پذیری اقتصادی مضاعف سدسازی است
اگر سدهای لازم بر روی حوضه‌های آبریز مختلف ساخته شده بودند، علاوه بر نقش‌آفرینی در مدیریت و تأمین آب و تولید انرژی برق‌آبی، از بروز خسارات سیل امسال که حداقل بالغ بر ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده نیز جلوگیری می کردند.
نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایلنا؛اعتبارات برای جلوگیری از سیلاب ها ناچیز است
مجموعه وزارت نیرو در استان کهگیلویه و بویراحمد هم در زمان سیلاب و هم در زمان امدادرسانی بعد از سیلاب ها مدیریت خوبی از خود نشان داده و البته در بحث پیشگیری از سیلاب ها، شرکت آب منطقه ای این استان در بخش ساماندهی رودخانه های مارون و ایدنک، باشت، پل بشار یاسوج و قلعه رئیسی کهگیلویه عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده‌اند.
کارگاه دیپلماسی آب برگزار شد
کارگاه دیپلماسی آب با همکاری امور بین‌الملل وزارت نیرو، وزارت امور خارجه، دانشگاه ژنو و مرکز آب ژنو در محل دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار شد.
مهندسی رودخانه‌های کشور سالانه 1200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برای سه سال مهندسی رودخانه‌های کشور 3 هزار و 700 میلیارد تومان اعلام نیاز کرده‌ایم و استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان در اولویت اعتبارات قرار دارند.
نیمی از سدهای دنیا در اروپا و آمریکای شمالی ساخته شده است
مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو گفت: مسئله تامین آب در این پهنه سرزمینی امری تاریخی است و از گذشته ایرانیان با مشکل تامین آب در کشور مواجه بوده‌اند و به روش‌های مختلف از جمله سدسازی این مشکل را برطرف می‌کردند.
درسی که سد سیمره به تصمیم‌گیران مدیریت منابع آب کشور داد
وجود سد سیمره و نقش آن در کنترل شرایط سیلابی، این درس را برای تصمیم‌گیران مدیریت منابع آب کشور به‌همراه داشت که اگر زنجیره سدهای مخزنی تکمیل شود، افزایش ظرفیت مانور مدیریت و مهار منابع آبی را به شکل بهینه برای کشور فراهم می کند.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.