English
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
» آب

اخبار صنعت آب و فاضلاب

رهاسازی هوشمندانه آب از سدها برای مقابله با سیلاب های احتمالی
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از آمادگی حداکثری برای سیلاب های احتمالی خبر داد و گفت: با رهاسازی هوشمندانه آب از برخی سدها که در دستور کار قرار کرفته، برای مدیریت همه جانبه و جامع سیلاب های احتمالی آماده ایم.
افزایش ۱۳درصدی بارش‌ها در سال آبی جاری
وزیر نیرو گفت: با گذشت نیمی از سال آبی جاری، مجموع بارش های کشور افزون بر ۱۹۰ میلیمتر بوده که در مقایسه با متوسط بلندمدت حدود ۱۳درصد بیشتر است.
افزایش ٢برابری نیاز آب تا٢٠٥٠میلادی
بر اساس مطالعات کارشناسان تا سال ۲۰۵۰ میلادی نیاز به آب در جهان۲ برابر می شود؛براین اساس با محدودیتی که در منابع آب وجود دارد حفظ و نگهداری از این منابع جزو وظایف متولیان صنعت آب کشور است.
آمادگی کافی برای مقابله سیلاب‌های احتمالی بهار
وزیر نیرو: با توجه به افزایش بارندگی در هفته‌های آینده، آمادگی کافی برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی بهار وجود دارد.
تراز برخی سدها کاهش یافت
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب با اشاره به اینکه در بازنگری سدهایی که در حال مطالعه برای ساخت بودند، تراز و سطح آبگیری برخی سدها را کاهش دادیم، گفت: توسعه کشاورزی محدود شد.
راه‌اندازی تصفیه خانه ششم از خرداد
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد و با وارد مدار شدن این تصفیه خانه 4 منطقه تهران از آب آشامیدنی با کیفیت برخوردار خواهد شد.
مصرف آب در تهران پنج درصد افزایش یافت
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در حال حاضر میزان مصرف آب تهران پنج درصد افزایش یافته که این مسئله نیازمند مدیریت مصرف از سوی مشترکان است تا بتوانیم شرایط فعلی را بدون ایجاد مشکل پشت سر بگذاریم.
مصرف آب در تهران زیاد شد
به‌دنبال نگرانی از شیوع ویروس کرونا در تهران و ضرورت رعایت دوچندان نکات بهداشتی از سوی شهروندان و هم‌چنین هم‌زمانی آن با سنت نوروزی خانه‌تکانی، مصرف آب تهران به صورت چشم‌گیری افزایش یافته است.
جزو ۵ کشور برتر سدسازی هستیم
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: ایران در حال حاضر جزو پنج کشور برتر سد سازی در دنیا به‌شمار می‌آید.
تعرفه آب روستایی با ادغام شرکت‎های آب‌وفاضلاب تغییر نمی‌کند
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب‌وفاضلاب کشور گفت که با ادغام و یکپارچه‌سازی ۲ شرکت آب‌وفاضلاب شهری و روستایی در استان‌ها ، تعرفه آب روستایی تغییری نمی‌کند.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.