English
سه شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۵, ۱۸:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
» آب

اخبار صنعت آب و فاضلاب

شاخص آبرسانی وزارت نیرو از شاخص سازمان بهداشت جهانی هم سخت‌گیرانه تر است
شاخص استاندارد وزارت نیرو بسیار سختگیرانه تر از شاخص استاندارد سازمان بهداشت جهانی است و طبق استاندارد ما، یک فرد روستایی را زمانی بهره مند از نعمت دسترسی به آب شرب سالم می دانیم که مشابه شهر کناری خود از تأسیسات آبرسانی بهره مند باشد.
ساخت 50 سد کنار گذاشته شد
وزیر نیرو با بیان اینکه بسیاری از روستاهای کشور به دلیل نبود آب شرب تخلیه و ساکنان آنها آواره و در حاشیه شهرها ساکن شدند، گفت: به طور مطلق با ساخت سد و به طور مطلق با متوقف شدن ساخت سد مخالف هستیم اما وزارت نیرو برای مقابله با تغییر اقلیم کار ساخت 50 سد را در کشور که برنامه‌ریزی شد بود کنار گذاشت.
آب‌بها پلکانی محاسبه می‌شود
معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه به تشریح موارد مندرج در قبوض آب پرداخت و گفت: قیمت آب‌بها پلکانی محاسبه می‌شود.
مدیریت منابع آب به تدریج به بخش خصوصی و مردم واگذار می شود
رئیس مرکز مطالعات کشاورزی و آب اتاق ایران گفت: موافقت‌نامه ای بین وزارت نیرو و اتاق بازرگانی ایران به امضا رسیده است که براساس آن مدیریت منابع آب به صورت تدریجی به بخش خصوصی واگذار می شود.
می‌توانیم پروژه‌های جدید آب و فاضلاب را با ترک مناقصه به آلمانی‌ها بدهیم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه می‌توان با دستور وزیر نیرو، پروژه‌های جدید آب و فاضلاب را با مشارکت آلمانی‌ها با ترک مناقصه تعریف کرد، گفت: برای حل مشکل کمبود آب می‌توان از تجربیات و تکنولوژی روز دنیا استفاده کرد.
ایران در حوزه آبفا سرآمد منطقه است
قائم مقام وزیر نیرو گفت: در شرایط موجود ایران در زمینه آب و فاضلاب به عنوان کشور پرجمعیت در خاورمیانه و به دلیل اهمیتی که برای محیط زیست قائل بوده سرآمد منطقه است.
آلمان همکاری‌های خود در زمینه مدیریت آب با ایران را گسترش می‌دهد
سفیر آلمان در ایران با تأکید بر اینکه آلمان برای مدیریت منابع آب و پسآب همکاری‌های خود را با ایران گسترش می‌دهد، گفت: در سال 2050 بالغ بر 200 میلیون نفر از بابت خشکسالی و زلزله آواره خواهند شد.
صدای زنگ خطر بحران آب درقم
قم به عنوان شهری در نواحی خشک و نیمه خشک کشور به دلیل کاهش بارش، خشکسالی های پیوسته، خشک شدن قنات ها و چاه ها و استفاده غیرمجاز از سفره های زیرزمینی با مشکل کم آبی مواجه شده به گونه ای که برخی از به صدا درآمدن زنگ خطر بحران آب در این استان خبر می دهند.
افزایش ۱۵ تومانی قیمت هر مترمکعب آب شرب در سال ۹۶
نمایندگان مجلس مقرر کردند در سال آینده علاوه بر نرخ آب بهای شهری، به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب، ۱۵ تومان از مشترکان دریافت شود.
طرح های انتقال آب بدون مجوز متوقف شود
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس خواستار بازنگری طرح های انتقال آب از سرشاخه های کارون شد و گفت:طرح های چند هزار میلیارد تومانی در حوزه آب و انتقال آب، که بدون داشتن مجوزهای زیست محیطی و سازمان برنامه و بودجه در حال اجراست، متوقف شود.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.