English
پنج شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۰۳:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
» آب

اخبار صنعت آب و فاضلاب

فناوری سدسازی ایران در سطح منطقه و جهان صاحب قدرت اجرا است
رییس‌جمهور گفت: کشور ما زمانی در زمینه سدسازی توان طراحی و اجرا نداشت ولی امروز نه تنها نیاز خود را رفع می کنیم بلکه در سطح منطقه و جهان در این فناوری و کار بزرگ، صاحب قدرت اجرایی هستیم.
7500 کیلومتر رودخانه در اولویت لایروبی و آزادسازی
وزیر نیرو گفت: براساس مصوبه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مقرر شده است ظرف سه سال آینده با اتخاذ تدابیر لازم کشت برنج تنها در استان‌های شمالی صورت بگیرد.
با استفاده از توری آب تولید کنید
یک نفر از هر ۱۰ نفر مردم جهان دچار کمبود آب آشامیدنی سالم هستند، تاکنون در این مسیر قدم‌­های زیادی برداشته شده است اما اکثر این روش‌ها پرهزینه‌اند، یکی از جدیدترین روش ها در بسیاری از نقاط دنیا برای به دست آوردن آب استفاده از مه است که اصطلاحا به آن clouds fishing گفته می‌شود.
نیروگاه برق‌آبی 150 مگاواتی سردشت افتتاح شد
نیروگاه 150 مگاواتی سردشت استان آذربایجان غربی در چهارمین هفته پویش #هرهفته‌الفب_ایران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
2 تصفیه‌خانه آب و فاضلاب در استان آذربایجان‌غربی افتتاح شد
همزمان با سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان آذربایجان‌غربی تصفیه‌خانه‌ آب شهرستان‌ پلدشت و تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گلمان با اعتباری بالغ بر 460 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
لزوم استفاده از فناوری‌های نوین برای استحصال و مصرف بهینه آب
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر مدیریت منابع آبی و برنامه‌ریزی برای تامین آب مورد نیاز کشور، گفت: تامین بخشی از آب مصرفی کشور از دریا باید در دستور کار شورای‌عالی آب باشد و این شورا با کمک رسانه‌ها و مراجع اجتماعی موثر فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه را انجام دهد.
اجرای پروژه بزرگ اومااویا افتخاری برای مهندسی ایران است
وزیر نیرو اجرای پروژه چندمنظوره اومااویا در کشور سریلانکا توسط شرکت فراب را افتخاری برای مهندسی ایران دانست و گفت: اجرای این گونه طرح‌ها در قالب صدور خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق در نقاط مختلف جهان انجام می‌شود که امیدواریم این خدمات توسعه پیدا کند.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و تعاون در بخش آب و فاضلاب
قرارداد عاملیت بند الف تبصره 18 بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بین وزرای نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد.
کشور نیازمند توجه به مدیریت بهره‌برداری و مصرف در صنعت آب و انرژی است
وزیر نیرو گفت: کشور ما شدیداً نیازمند پرداخت هر چه بیشتر به دو عرصه مدیریت بهره‌برداری و مدیریت مصرف در صنعت آب و انرژی است.
اجرای مشترک 6 پروژه آب و فاضلاب شهری و روستایی با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و تعاون
وزیر نیرو از اجرای مشترک 6 پروژه آب و فاضلاب شهری و روستایی با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نتیجه اجرای این طرح، حدود ۲۳ هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.