English
یکشنبه، ۲۳ مرداد ۱۴۰۱, ۰۵:۵۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
» آب

اخبار صنعت آب و فاضلاب

نیمی از ظرفیت سدهای کشور خالی است
با وجود ۲۵میلیارد و ۷۰میلیون مترمکعب ذخیره آب در سدهای کشور، در زمان حاضر حدود ۵۰درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و حدود ۵۰درصد از این ظرفیت خالی است.
از علت خشکی "کرخه" تا راهکارهای مدیریت این بحران
یک استاد آب با بیان اینکه رودخانه کرخه یک رودخانه وحشی است که اکنون به شدت کم آب شده و در برخی از نقاط حتی رو به خشکی رفته است، گفت: اگر اکنون خشکی رودخانه کرخه را مشاهده می‌کنیم فقط یک هشدار است که نشان می‌دهد در ماه‌های آینده نیز شرایط دشوارتر خواهد بود و باید کار را مدیریت کرد.
آب ۹ مشترک پرمصرف در تهران قطع شد
سخنگوی صنعت آب اظهار کرد: پس از اخطار به مشترکان پرمصرف آب ۹ مشترک در تهران چهار تا پنج ساعت قطع شد و به سایر مشترکان پرمصرف نیز اخطار داده شده است.
آغاز ساخت دو سد کوچک ساحلی در کشور
شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد: دو طرح آزمایشی برای ساخت مخازن و سد‌های کوچک ساحلی در شمال و جنوب کشور آغاز شده است.
۲ سد بزرگ استان مرکزی چقدر آب دارند؟
مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: ۳۸ درصد مخزن سد الغدیر ساوه دارای آب است، اما با این وجود آب مورد نیاز بخش کشاورزی شهرستان تامین شده است و تنشی نخواهیم داشت.
موافقت مجلس با تخصیص سوخت صرفه‌جویی شده به نیروگاه‌های برق‌آبی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح مانع زدایی از صنعت برق، با تخصیص سوخت صرفه‌جویی شده به نیروگاه‌های برق‌آبی موافقت کردند.
ایران حقوق آبی عراق را نقض نکرده است
مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک شرکت مدیریت منابع آب ایران با تشریح رویکرد اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص بهره‌برداری از رودخانه‌های مرزی، به برخی اظهارات طرح شده درباره آب‌های مرزی ایران و عراق واکنش نشان داد.
آغاز ساخت سد‌های کوچک ساحلی در ایران
وقتی بارش‌های کم و خشکسالی‌های پی در پی در کشور رخ می‌دهد، توجه به آب و بهره برداری از آن بیشتر می‌شود. ساخت مخازن یا سد‌های کوچک ساحلی موجب جلوگیری از ورود آب شیرین به دریا‌های شور می‌شود.
سرپرست حوضه آبریز رودخانه زاینده‌رود و حوضه‌های جنوب غربی فلات معرفی شد
با حکم معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، علیرضا الماسوندی معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران، با حفظ سمت به عنوان سرپرست حوضه آبریز رودخانه زاینده‌رود و حوضه‌های جنوب غربی فلات منصوب شد.
آمادگی کامل نیروگاه‌های برقآبی برای تامین برق تابستان
مدیرکل دفتر توسعه نظام‌های فنی بهره برداری و دیسپاچینگ برق آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران از آمادگی کامل ۱۲ هزارو ۱۶۱ مگاوات، نیروگاه‌های برقآبی برای تامین برق تابستان خبرداد.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.